Το Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η διαδικτυακή παρουσίαση των αποτελεσμάτων της ροής των μαθητών στο Πανεπιστήμιο του Coventry στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος erasmus+ με κωδικό 2019-1-EL01-KA102-062298 και τίτλο “Από την υπολογιστική σκέψη στην υπολογιστική δημιουργία: Στρατηγικές διδασκαλίας και μάθησης για την ενθάρρυνση των μαθητών στην ανάπτυξη ψηφιακών και υπολογιστικών δεξιοτήτων”.

Κατά τη διάρκεια της ημερίδας παρουσιάστηκαν οι εφαρμογές που ανέπτυξαν οι μαθητές κατά την επιμόρφωσή τους στο Πανεπιστήμιο του Coventry και ανταλλάχθηκαν απόψεις για τη δυνατότητα της ενσωμάτωσης της υπολογιστικής πρακτικής στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Διαδικτυακή ημερίδα παρουσίασης αποτελεσμάτων της α’ ροής του προγράμματος erasmus+ με κωδικό 2019-1-EL01-KA102-062298