Το Μουσικό Σχολείο Δράμας συμμετείχε στη δραστηριότητα που διοργάνωσε το Εργαστηριακό Κέντρο Ευκλείδη, στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κώδικα 2021. Οι μαθητές του τμήματος Β1 του Μουσικού Σχολείου Δράμας, με την καθοδήγηση του Υπευθύνου του Τομέα Πληροφορικής του Ε.Κ. Ευκλείδη, κ. Αθανάσιο Παπαθανασίου, γνώρισαν τη γλώσσα προγραμματισμού Python και ανέπτυξαν νέες δεξιότητες στον προγραμματισμό.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν και συνέβαλαν στην επιτυχία της δραστηριότητας. Ευχαριστούμε τον κ. Παπαθανασίου για την άρτια παρουσίαση και καθοδήγηση των μαθητών και την εκπαιδευτικό του τμήματος Β1, κ. Αικατερίνη Χατζηβασιλείου για τον συντονισμό και τη μεθοδική προετοιμασία τους.

Πρώτα βήματα σε κώδικα με Python 3.9.7 – Μουσικό Σχολείο Δράμας, τμήμα Β1
Code week 2021